معرفی انواع لوله برق

لوله گذاری برق ساختمان

در ادامه این مقاله می‌ خوانیم که نحوه لوله گذاری برق ساختمان چگونه است و چه مزایا و ویژگی هایی دارد. همچنین می ‌خواهیم در این محتوا به بررسی و معرفی انواع لوله برق علاوه بر این مطالبی را هم در مورد پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان ارائه می‌ دهیم تا افراد با این شرکت بسیار خوب بیشتر آشنا شوند و از خدمات آن ها به خوبی بهره ‌مند شوند.

همان طور که می دانیم لوله برق یکی از مهم‌ ترین تجهیزات و قطعات لازم برای برق کشی ساختمان می باشد؛ چرا که از این لوله ها برای محافظت و پوشش کابل و سیم های برق استفاده می کنند.

به عبارت دیگر می ‌توان گفت این نوع لوله ها در صنعت ساختمانی کاربردهای بسیاری دارند و پوشش قابل اطمینانی را برای این صنایع به وجود می آورند. به همین منظور کیفیت بسیار خوب این محصولات و استاندارد تولیدی آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و میزان امنیت ساختمان را افزایش می دهد.

یکی از اساسی ترین بخش ها و مراحل صنعت ساختمان سازی، لوله گذاری برق ساختمان می باشد که لازم است افراد برای انجام این کار از افراد متخصص و با تجربه استفاده کنند تا سیم های برق را از طریق این لوله ها عبور دهند.

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب لوله های مورد نیاز برای برق کشی ساختمان ها، توجه به کیفیت و جنس لوله ها می باشد؛ چرا که اگر افراد لوله های نامناسب و بی کیفیتی را خریداری کنند، ممکن است مشکلات و آسیب های جبران ‌ناپذیری در ساختمان به وجود بیاید و هزینه های سنگینی در بر داشته باشد.

همان طور که می دانیم لوله گذاری برق ساختمان از اهمیت و قابلیت های بسیاری برخوردار است و می‌ توان گفت استفاده از آن ها باعث جلوگیری از خطرات و آسیب های مختلف از جمله آتش سوزی، برق گرفتگی، منظم بودن و جذاب بودن سیم کشی ساختمان، عدم ارتباط سیم های برق با دیگر مصالح ساختمان و غیره می شود که این قابلیت و مزایا از پوسیدگی و آسیب دیدگی بخش های مختلف ساختمان از جمله مصالح آن جلوگیری می کند. در خرید لوله PVC خم گرم سه ستاره نسوز سمنان و استعلام قیمت آن باید به این موهم توجه بیشتری نبود.

علاوه بر این می توان گفت یکی دیگر از نکات قابل توجه که افراد در لوله گذاری برق ساختمان انجام می دهند این است که می بایستی نقشه ای از ساختمان در دست داشته باشند تا بتوانند با اجرای بسیار خوب لوله گذاری، از برق گرفتگی و دیگر خطرات احتمالی جلوگیری کنند. در ادامه به معرفی انواع لوله برق پلیمر سازان نسوز سمنان می پردازیم و با دیگر نکات مهم در لوله گذاری برق ساختمان آشنا می شویم.

معرفی انواع لوله برق پلیمر سازان نسوز سمنان

برای معرفی انواع لوله برق پلیمر سازان نسوز سمنان و ۰ تا ۱۰۰ لوله گذاری برق ساختمان می ‌توانیم بگوییم که انواع لوله ها به دلیل اجرا و نصب بسیار آسان و راحتی که دارند، قابلیت نصب با استفاده از چسب پی وی سی دارند.

 همچنین وزن و حجم انواع لوله های برق پلیمر سازان نسوز سمنان بسیار کم می باشد. لذا مقاومت و کاربرد بیشتری نسبت به دیگر قطعات و لوله های فولادی دارند. علاوه بر این، می توان گفت این نوع لوله ها به دلیل اینکه آسیب پذیری بسیار کمی دارند، به عنوان پوشش و محافظ قابل اطمینان برای کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرند و در شرایط سخت و نامناسب نیز قابل اجرا می باشند.

انواع مختلف لوله های برق پلیمر سازان نسوز سمنان

 • انواع لوله های خرطومی: لوله های خرطومی از جمله لوله هایی هستند که در انواع مختلفی طراحی شده اند و دارای مزایای بسیاری برای برق کشی ساختمان می باشند؛ چرا که در پیچ و خم ساختمان‌ از این نوع لوله ها که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند، استفاده می کنند. اما می توان گفت بهتر است از این مدل لوله ها در روکاری ساختمان استفاده شود؛ چرا که استحکام شان نسبت به دیگر لوله های برق کمتر است.
 • لوله های پلاستیکی: از این مدل لوله ها در زیر ساخت های بتنی استفاده می کنند؛ چرا که از زنگ زدگی و رطوبت جلوگیری می کنند و در برابر مواد شیمیایی یا اسیدی مقاوم هستند.
 • لوله های پلی اتیلن: اگر چه این لوله ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشند، اما دارای قابلیت های بسیاری از جمله عایق حرارتی و برق، انعطاف پذیری بالا، محافظت از سیم کشی ساختمان و… می باشند.

پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان

شرکت پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان از جمله شرکت های تولید کننده انواع لوله و اتصالات مختلف برای لوله گذاری برق ساختمان می باشد که قوانین و مقررات بسیاری را برای استفاده از این نوع لوله ها دارد و بر اساس استاندارد های مناسب آن ها را تولید می کند. برای درج قیمت روی لوله PVC خم سرد سه ستاره نسوز سمنان با استفاده از استانداردهای بین المللی و سنجه های اقتصادی این امر صورت می پذیرد و با استفاده از آن این محصولات با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

از جمله قوانین و مقررات و یا به عبارت دیگر اصولی که این شرکت بسیار خوب برای استفاده و تولید لوله های برق ساختمان در نظر گرفته است، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. در نظر گرفتن قیمت مناسب و مقرون به صرفه و توجه به نیاز بازارها
 2. رضایت کامل مشتریان از تولید لوله ها بر اساس استاندارد مناسب و کیفیت بسیار خوب
 3. توسعه و پیشرفت ماشین آلات تولیدی و تنوع در تولید محصولات و لوله ها
 4. افزایش میزان تبحر آگاهی و علم و دانش کارکنان در سطوح مختلف تولید و….

همان طور که می دانیم این شرکت اقدام به فروش مستقیم محصولات و لوله های تولید شده کرده است تا افراد بتوانند از درب کارخانه محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند. همچنین می توان گفت محصولات این کارخانه دارای ویژگی های منحصر به فرد، هولوگرام و بسته بندی های بسیار خوب می باشند که افراد می توانند از خدمات پس از فروش آن ها نیز بهره مند شوند.

انواع بوشن لوله برق

بوشن انواع مختلفی دارد، برخی از انواع آن برای آب استفاده می شود و برخی دیگر برای برق استفاده می شود، در اینجا مختصری به استفاده از کاربرد بوشن لوله برق برای راحت تر شدن جاججایی سیم های برق اشاره خواهیم کرد. بوشن برقی نوعی رابط بین لوله های مختلف برق است و باعث می شود این لوله ها بسیار راحت بهم متصل شوند، این بوشن ها در دو نوع پلاستیکی و گالوانیزه می باشد و حسب نیاز مصرف کننده سفارش داده می شود.

انواع زانو برقی

با توجه به اینکه سیم کشی در تمام یک مجتمع صورت می گیرد و این مساله باعث می شود تا در بسیاری از موارد لوله برقی تغییر مسیر دهد، در هنگامی که این تغییر مسیر اتفاق می افتد نیازمند استفاده از زانو برقی می باشیم تا با استفاده از این وسیله این تغییر مسیر لوله ها با حفظ ایمنی بیشتر صورت پذیرد، و به بهترین شکل انجام شود.

اصول لوله گذاری برق ساختمان

همان طور که می دانیم انجام لوله کشی برق ساختمان دارای اصول و شرایط منحصر به فردی می باشد که افراد می بایستی این اصول را رعایت کنند تا بتوانند علاوه بر بهره ‌مندی از قابلیت های انجام این کار، از خطرات و اتفاق ‌های جبران ‌ناپذیر جلوگیری کنند. این مطلب در آموزش قوطی گذاری نیز مفصل تر بیان شده است.

آموزش لوله گذاری برق ساختمان

مهم ترین و اصلی ترین قوانین و اصول لوله گذاری برق ساختمان عبارت اند از:

 • هنگام نصب و اجرای لوله های برق ساختمان، این لوله ها می بایستی خالی باشند و سیم کشی یا عبور کابل بعد از نصب آن ها انجام شود.
 • در قسمت های مختلف ساختمان که نیاز به لوله های طولانی می باشد، بهتر است از بوشن برای اتصال آن ها استفاده شود.
 • لوله گذاری برق ساختمان در قسمت ‌های تو کاری به صورت مورب مناسب نمی باشد.
 • در برق کاری توکار ساختمان بهتر است از لوله های سخت پی وی سی استفاده شود؛ چرا که مقرون به صرفه می باشد و آسیب پذیری آن بسیار پایین است.
 • در اتصال لوله ها به یکدیگر با استفاده از زانو لازم است از نوار چسب بسیار خوب و با کیفیت استفاده شود تا لوله ها با مقاومت بیشتری به یکدیگر متصل شوند.
 • یکی دیگر از قوانین بسیار مهم توجه به کنده کاری دیوار می باشد؛ چرا که هنگام شیار زنی نباید بیشتر از نصف ضخامت و حجم دیوار کنده شود.

خلاصه در این مقاله با شرکت پلیمر سازان ستاره نسوز سمنان آشنا شدیم و اصول و قوانین انجام لوله کشی برای برق ساختمان را بیان کردیم تا افراد بتوانند با استفاده از روش صحیح از هر گونه آسیب و مشکل جلوگیری و از کابل های برق ساختمان خود محافظت کنند.

رضایت مشتری، هدف اصلی ماست.
شماره تماس:02166644005
آدرس ایمیل: Info@kabl-online.com

درباره ما

فروشگاه کابل آنلاین با 12 سال سابقه در زمینه عرضه انواع محصولات کابل و لوله،  باکیفیت ترین محصولات را با رقابتی ترین قیمت بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

ارتباط با ما

آدرس : تهران – بازار شادآباد- مجتمع پارسیان – بلوک آذرجنوبی – پلاک 97

ایمیل: info@kabl-online.com

تلفن تماس:02166644005

تلفن تماس: 02166644007

طراحی شده توسط cyandm.com

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
همین حالا تماس بگیرید.